Relaxační masáže

gallery/logo_detail
Relaxační masáže Michaela Křížová
gallery/wellness-285591_640

Poskytuji tyto druhy masáží:

 

Klasická/sportovní masáž

Tato masáž má rehabilitační i rekondiční účinky pro všechny svalové partie těla, ovšem působí také relaxačně. Je vhodná pro lidi, kteří preferují masáže se silnějším a hlubším tlakem. Slouží k odstranění únavy a jako prevence před bloky vzniklými nesprávným držením těla, pracovní zátěží a dalšími činnostmi. Tahy, roztíráním a tepáním docílíme hluboké relaxace nejen svalů, ale i mysli.
Kontraindikace: čerstvé jizvy, poranění kůže, ekzémy, nádorová onemocnění, stavy krátce po operaci, záněty

 

Celotělová relaxační masáž + maska na obličej

Jedná se o zklidňující masáž, při které se dosahuje maximálně relaxačního účinku. Působí blahodárně na nervový systém, uvolňuje a regeneruje ztuhlé a unavené svalstvo. Odstraňuje únavu, bolesti hlavy, stres, fyzickou i psychickou vyčerpanost. Masáž je zakončena obličejovou maskou.
Kontraindikace: čerstvé jizvy, poranění kůže, ekzémy, nádorová onemocnění, stavy krátce po operaci, záněty.

 

Lymfatická masáž

Je to speciální hmatová technika, která je zaměřená na lymfatický systém (míza těla). Je typická svou jemností, lehkostí a hmaty jako kočičími tlapkami.  Lymfatický systém je důležitou součástí naší imunity. Jde o pomyslnou čističku tekutin v tkáních. Tento systém výrazně ovlivňuje náš životní styl- sedavé zaměstnání či dlouhodobé stání, nedostatek pohybu a tekutin ale i genetickými předpoklady. Špatná funkce lym. systému se projevuje zadržováním vody v těle, otoky končetin, sníženou imunitou a celulitidou-tato masáž je velmi oblíbená u žen na problémové partie. Lymfatická masáž rozproudí tok lymfy a tím dochází ke snížení otoků. Pro dobrý výsledek lymfatické masáže je její pravidelnost, měla by být prováděna minimálně v 10 opakováních. K lymfatické masáži je vhodný chladivý gelový Lymforegen zábal, který také slouží ke stimulaci lymfatického systému v kůži. Urychluje regeneraci po zvýšené fyzické námaze, snižuje otoky a je vhodný pro osoby se syndromem tzv. „težkých nohou“.

Kontraindikace: nádorové onemocnění, infekce, hnisavé rány, otoky původu ledvinového, srdečního a jaterního, srdeční onemocnění.

 

Baňkování zádového svalstva

Baňkování je metoda, kterou docílíme prokrvení, okysličení a hlubokého uvolnění svalstva. Pozitivně ovlivňuje i lymfatický systém a správnou funkci vnitřních orgánů. Baňka silným podtlakem přivodí velké prokrvení a prohřátí dané oblasti. Při baňkování dochází k odplavení nahromaděných škodlivin v těle a úlevě při bolestech zad. Podtlakem dochází k popraskání jemných vlásečnic a vznikají modřinky. Tato reakce je však velice individuální. Baňkování je proloženo klasickou masáží.
Kontraindikace: onemocnění krve (špatná srážlivost, hemofilie, tromboza), nádorová onemocnění, nemoci kůže (ekzém, plísně, silné akné, odřeniny), těžké psychické poruchy.

 

Masáž zad lávovými kameny

Masáž lávovými kameny uvolňuje napětí v těle, ztuhlost svalů a uklidňuje mysl. Masíruje se pomocí zahřátých lávových kamenů, jejichž teplo se rozlévá do celého těla a prostupuje do hloubky. Masáž je velkým relaxačním zážitkem díky svému mimořádnému energetickému proudění. Tuto technika pochází ze starých rituálů severoamerických Indiánů. Masáž dokáže uvolnit i velmi zatuhlé svalstvo.
Kontraindikace: citlivá kůže, vyrážky, popáleniny, vysoký krevní tlak, přecitlivělost na teplo, záněty, kožní infekce.

 

Masáž šíje a hlavy

Jedná se o jednu z nejžádanějších masáží dnešní doby. Pomáhá odstranit bolesti hlavy, migrény, rozostřené vidění, zatuhlé svalstvo a další problémy způsobené např. sedavým zaměstnáním, dlouhodobým řízením auta, ofouknutí klimatizací, špatným držením těla a také stresem. Masáž krku, společně s masáží hlavy Vás dovedou k maximální relaxaci a uvolnění. Masáž hlavy mimo jiné také podporuje růst vlasů a jejich kvalitu.
Kontraindikace: čerstvé jizvy, poranění kůže, ekzémy, nádorová onemocnění, stavy krátce po operaci, záněty, stavy po těžkých úrazech.

 

Procedura dle potíží klienta
(masáž + baňky + Dornova metoda + Guasha…)

Masáž uzpůsobená dle individuálních potřeb klienta. Kombinace více technik. Vše vždy po společné domluvě.

 

Lymforegen zábal

Vhodný po lymfatické masáži. Zábal slouží ke stimulaci lymfatického systému v kůži. Urychluje regeneraci po zvýšené fyzické námaze, snižuje otoky a je vhodný pro osoby se syndromem tzv. „težkých nohou“.